Актуальні проблеми теорії і практики експертизи товарів
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

ПЕРЕМІЩЕННЯ МОРЕПРОДУКТІВ ТА РИБИ ЧЕРЕЗ КОРДОН УКРАЇНИ / М. М. Герасимчук, Л. Я. Сеник

Перейти донизу

ПЕРЕМІЩЕННЯ МОРЕПРОДУКТІВ ТА РИБИ ЧЕРЕЗ  КОРДОН УКРАЇНИ / М. М. Герасимчук, Л. Я. Сеник Empty ПЕРЕМІЩЕННЯ МОРЕПРОДУКТІВ ТА РИБИ ЧЕРЕЗ КОРДОН УКРАЇНИ / М. М. Герасимчук, Л. Я. Сеник

Повідомлення автор Admin Пт Бер 25, 2022 11:53 am

ПЕРЕМІЩЕННЯ МОРЕПРОДУКТІВ ТА РИБИ ЧЕРЕЗ КОРДОН УКРАЇНИ

М. М. Герасимчук,
студент групи ЕКП-44с
Л. Я. Сеник,
старший викладач кафедри управління та експертизи товарів
Львівський національний університет імені Івана Франка, Україна, м. Львів

Митне оформлення морепродуктів і риби – невід’ємна частина процесу ввезення чи вивезення їх на територію України. Процедура здійснюється покупцем (декларантом) або митним брокером. В ході оформлення проводиться ряд заходів, що включають перевірку документів та декларації. Процес оформлення вантажу з мороженою рибою має кілька етапів [1]:
• визначення коду згідно з УКТ ЗЕД;
• збір і подачу пакету документів;
• розрахунок сум обов’язкових платежів;
• декларування.
В Україні з кожним роком зростає попит на морожену рибу, яку ввозяться з інших країн. Стабільними залишаються переваги українців, тому основна частина продукції – це оселедець, скумбрія, мойва, салака і лосось.
Україна у 2021 році імпортувала 42,4 тис тонн червоної риби на загальну суму 160,8 млн. доларів – це на 31% вище аналогічного показника минулого року, загалом за останні 5 років обсяг імпорту червоної риби збільшився в 2,1 рази.
Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу.
«Імпортують переважно лосось та форель: в 2021 році частка лосося склала 69% в загальній структурі імпорту, а форелі – 30%. Обсяги імпорту інших видів червоної риби незначні і становлять близько 1%. Левова частка червоної риби надходить в охолодженому вигляді, так як глибоке заморожування негативно впливає на її якість. В 2021 році частка такої продукції становила 59%», – заявила аналітик УКАБ Світлана Литвин [2].
Зазначається, що основним постачальником є Норвегія (134,5 млн. доларів), також у топ-3 США (5,5 млн. дол.) та Ісландія (5,2 млн. дол.) (рис. 1).
ПЕРЕМІЩЕННЯ МОРЕПРОДУКТІВ ТА РИБИ ЧЕРЕЗ  КОРДОН УКРАЇНИ / М. М. Герасимчук, Л. Я. Сеник Screen35
Ввезення таких специфічних продуктів харчування в країну має свої нюанси, які важливо враховувати. По-перше, риба відноситься до швидкопсувних продуктів, тому потребує максимально швидкій доставці. Як правило, її переправляють в замороженому вигляді, що дозволяє продовжити термін придатності продукту. По-друге, для цієї категорії товарів характерна нестабільність ціни, що залежить від сезону, регіону вилову, умов поставки, ступеня обробки і т.д.
Щоб імпортувати морожену рибу, потрібно обов’язково пройти ветеринарний контроль, за результатами якого видається сертифікат. Форма документа встановлюється українським законодавством або може бути узгоджена з державою-експортером. До інших обов’язкових паперів відносять сертифікати відповідності, інші документи, що підтверджують країну походження рибо – і морепродуктів.
Іноземний продавець повинен бути внесений до спеціального реєстру підприємств, продукція яких дозволена до імпорту в Україну, а покупець – зареєстрований як оператор ринку харчових продуктів в Держпродслужбі.
Україна є активним постачальником свіжої, замороженої і консервованої риби в країни ЄС, Азії, Африки. На експорт відправляється короп, калкан, карась, консерви з кільки, сайри, сардини. Оскільки попит стрімко збільшується, то зацікавлених організацій-постачальників стає більше. У січні 2022 року Україна експортувала 99 тонн живої риби, що на 6,1% менше, ніж за аналогічний період 2021 року[1].
Про це свідчать дані Державної митної служби. У грошовому еквіваленті експорт живої риби протягом першого місяця цього року зріс на 9,5% проти показника за січень 2021 року – до $145,5 тис. Левову частку української живої риби у січні 2022 року купувала Молдова ($135,6 тис.). На порядок менше США ($4,3 тис.) та Польща ($4,2 тис.).
Отже, щоб без проблем відправити вантаж за призначенням, важливо мати чіткі уявлення про вимоги країни-покупця. Єдиним обов’язковою умовою для всіх держав є наявність ветеринарного сертифіката встановленого зразка. Для кожної країни, як правило, узгоджена своя форма, яка викладена на двох мовах.
Список використаних джерел
1. Митне оформлення риби [Електронний ресурс]. Режим доступу https://custоms-invectа.cоm.uа/uа/mitne-оfоrmlennyа-ribi/
2. Митне Оформлення Риби в Києві, Імпорт Риби, Митний Брокер [Електронний ресурс]. Режим доступу https://custоms.in.uа/uа/mitne-оfоrmlennyа-ribi-v-kiyevi/

Admin
Admin

Кількість повідомлень : 54
Дата реєстрації : 15.02.2022

https://problemexpert.forumotion.me

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» ВИКОРИСТАННЯ ТЕОРЕТИЧНИХ ЗАСАД УПРАВЛІНСЬКИХ МОДЕЛЕЙ ДЛЯ РОЗРОБКИ ІННОВАЦІЙНОЇ УПРАВЛІНСЬКОЇ МОДЕЛІ СИСТЕМИ ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ НЕЗАКОННОМУ ПЕРЕМІЩЕННЮ ТОВАРІВ ЧЕРЕЗ МИТНИЙ КОРДОН УКРАЇНИ / В. О. Хома
» ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА ЯКОСТІ МОРОЖЕНОЇ РИБИ / М. М. Герасимчук, Р. М. Захарчин
» ІДЕНТИФІКАЦІЯ ТА ВИДИ ФАЛЬСИФІКАЦІЇ КРУП / Л. Я. Сеник, Д. Гонта
» ФАКТОРИ І ПОКАЗНИКИ ЯКОСТІ ХЛІБОБУЛОЧНИХ ВИРОБІВ / Л. Я. Сеник, М. В. Цупріян
» АКТУАЛЬНІСТЬ ДОСЛІДЖЕННЯ РІВНЯ ДЕТІНІЗАЦІЇ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ У СФЕРІ ЗЕД / Л. Р. Прус

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі